511464-2021 - ÄndringSverige-Huddinge: Diverse företags- och övriga tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Administrativa bemanningstjänster
Referensnummer: UPP-2021/047
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser upphandla Ramavtal för bemanningstjänster inom anbudsområdena administration för följande tjänstekategorier: Personal/HR, Administration, Ekonomi, information/Kommunikation, kommun-/samhällsvägledare, växel/reception/internservice, vaktmästare/fastighetsskötare, IT, hybridroll/specialister och chefer.
Varje anbudsområde kommer att utvärderas och antas separat.
I upphandlingen deltar även Huddinge Samhällsfastigheter AB samt Botkyrka kommun med dess bolag, Haninge kommun, Tornberget Fastighetsförvaltning AB, Nynäshamns kommun, Tyresö kommun och Värmdö kommun, som tillsammans med Huddinge kommun i upphandlingen kallas för "Beställaren".
Huddinge kommun kommer att administrera upphandlingen, utvärdera anbuden och meddela tilldelningen av kontrakt.