511562-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diatermiapparater
Referensnummer: UPPH2017-0430
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser diatermiapparater med tillbehör. Upphandlingen är delad i två delar - en för avancerade apparater och en för enkla apparater. Region Uppsala avser att teckna ramavtal med en leverantör per område. Avrop kommer att ske succesivt under avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33162000 Apparatur och instrument för operationssalar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen