5116-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av ventilation och luftkonditionering – Årsentreprenad Ventilation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelÅrsentreprenad Ventilation
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal inom fackområdet ventilation. Entreprenadarbetena omfattar ny-, om och tillbyggnader med dit hörande rivning/ demonteringsarbeten samt fastighetsunderhåll inom Region Sörmlands fastighetsbestånd.
Intern identifierareIN-IN24-0413
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
Ytterligare klassificering (cpv): 45331210 Installation av ventilation, 45331220 Installation av luftkonditionering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000