511618-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Röntgenapparatur – CBCT till käkkirurgen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelCBCT till käkkirurgen
BeskrivningKäkkirurgen på Akademiska sjukhuset i Uppsala avser ersätta befintlig utrustning för bland annat utredningar inför implantat, läge och anatomi av tänder och patologi och tillstånd eller smärttillstånd i tex tänder och käkar.
Intern identifierareUPPH2024-00133
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur
Ytterligare klassificering (cpv): 33111500 Tandröntgen, 33111800 Anläggning för röntgendiagnostik, 33115000 Utrustning för tomografi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. Administrativa föreskrifter (1)
BeskrivningAdministrativa föreskrifter
Ytterligare klassificering (cpv): 33111800 Anläggning för röntgendiagnostik
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2. Kravspecifikation (1)
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelNy mall (1)