511624-2025 - Resultat
Sverige – Grus, sand, krossad sten och ballast – Mottag och leverans av grus och makadam
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMottag och leverans av grus och makadam
BeskrivningKommunen upphandlar avlämning och hämtning av grus och makadam i olika fraktioner. Kommunens nuvarande avtal går ut under sommaren 2025 och ett nytt avtal behöver handlas upp.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107172:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14213100 Makadam, 14212110 Grus, 14211000 Sand