See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Myndighetsbesiktningar
Beskrivning: Nyköpings kommuns behov av löpande myndighetsbesiktningar i enlighet med de samlade upphandlingsdokumenten. Leverantören åtar sig ett helhetsansvar att genomföra kontinuerliga myndighetsbesiktningar av Beställarens angivna anläggningar/objekt omfattande respektive uppdelade besiktningsområden OVK, Motordrivna anordningar, Sprinkler, Lekplatser/Utegym och Trycksatta anordningar. För uppdraget i detalj se de samlade upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Besiktningsområde OVK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97786:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 71631000 Teknisk besiktning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Besiktningsområde Motordrivna anordningar (hissar, portar, ridåer, lingångar, traverser, lyft etc )
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97786:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Besiktningsområde Sprinkler
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97786:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Besiktningsområde Lekplatser & Utegym
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97786:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Besiktningsområde Trycksatta anordningar (tryckkärl, kokgrytor, expansionskärl, tryckluftsbehållare etc)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97786:Lot:5