511698-2023 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Arkitekttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tekniska konsulter projektering syd
Referensnummer: 3461/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta avtal omfattar genreallkonsultuppdrag där kostnaden för avropet är kalkylerat till mellan 0 -30 miljonerna i beställarens kalkyl vid avropstillfället.