511710-2019 - ResultatSverige-Tumba: Bemanningstjänster för enskilda
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster Socionomer
Referensnummer: 2018:668
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98513100 Bemanningstjänster för enskilda
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanning av socionomer och chefer inom Socialförvaltningen och Vård och Omsorgsförvaltningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen