Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Musikutrustning till grund - och gymnasieskolor, Stockholms stad
Referensnummer: UTBF 2023/426
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37310000 Musikinstrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för Stockholms stads grund - och gymnasieskolor gällande musikutrustning. Avtalet gäller i två (2) år med förlängning 1+1 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 22 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37300000 Musikinstrument och delar till dessa, 37310000 Musikinstrument, 37320000 Delar och tillbehör till musikinstrument, 50860000 Reparation och underhåll av musikinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen