Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel Salladsbar koncept
Referensnummer: RS 2022-00279
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15894300 Färdiga maträtter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av salladsbar koncept till restaurangerna på Näl och Borås samt caféet i Uddevalla
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15851200 Färdiglagad pasta och couscous, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 55500000 Matsalstjänster och catering, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen