511769-2017 - ResultatSverige-Umeå: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blodgasanalysator.
Referensnummer: VLL 312-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal på Blodgasanalysator samt ramavtal på tillbehör till Blodgasanalysator.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Blodgasanalysator Nivå 1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38500000 Apparater för kontroll och provning, 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Blodgasanalysator Nivå 2.
Del nr: 2
Blodgasanalysator Nivå 3.
Del nr: 3