511807-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gardiner Biomedicum.
Referensnummer: 2-3934/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska Institutet har behov av gardiner till sin nya laboratoriebyggnad Biomedicum.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39515100 Gardiner, 39515110 Tyngre gardiner, 39515300 Gardinkappor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen