511833-2017 - ResultatSverige-Umeâ: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortodontiska förbrukningsmaterial
Referensnummer: VLL 1677-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ortodontiska förbrukningsmaterial.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
BAND, ORTODONTISKA BAND MED BÅGFÄSTEN OCH KROKAR.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33135000 Utrustning för tandreglering, 33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering, 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
ORTODONTISKA BRACKETS (BÅGFÄSTEN)
Del nr: 2
ORTODONTISKA BUTTONS
Del nr: 3
ORTODONTISKA RÖR (BÅGFÄSTEN)
Del nr: 4
ORTODONTISKA PREFORMERADE BÅGAR FÖR ÖVER OCH UNDERKÄKE.
Del nr: 5
ORTODONTISKA EXTRAORALA DRAG
Del nr: 6
ORTODONTISKA INTRAORALA DRAG
Del nr: 7
ORTODONTISKA FÖRANKRINGSSKRUVAR, TAD (Temporary Anchorage Device).
Del nr: 8
PRIMER, BONDINGMATERIAL OCH ETSGEL FÖR ORTODONTIBEHANDLING
Del nr: 9