Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel av anläggningar i Örnsköldsviks skärgård
Referensnummer: UH-2023-73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50246000 Underhåll av hamnanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun, Hamn och Logistik AB och Miljö och Vatten i Örnsköldsvik AB upphandlar ramavtal avseende skärgårdsskötsel för successivt avrop.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50246000 Underhåll av hamnanläggningar, 60640000 Sjöfartstjänster, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen