511854-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Varberg: Elektrisk utrustning och tillbehör
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende material leveranser
Referensnummer: 21/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Målet med denna upphandling är att den skall leda till goda möjligheter för Beställaren att avropa material med en hög leverans och produktkvalitet samt till en attraktiv kostnad.
Leverantören skall leverera en vara/tjänst som präglas av professionalism, serviceanda och anpassningsförmåga.
Leverantören skall utföra sitt uppdrag i enlighet med detta mål
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31211300 Säkringar, 31343000 Kabelskarvar, isolerade, 32560000 Fiberoptiska material, 34928510 Stolpar för gatubelysning, 42130000 Kranar, ventiler och liknande anordningar, 44320000 Kabel och tillhörande produkter, 44322300 Kabelrör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen