Beställaren kommer att utvärdera anbuden enligt grunden Pris. Upphandlingen avser Stockholm Vatten & Avfall AB samt bolagen Stockholm Vatten AB samt Stockholm Avfall AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45315500 Medelspänningsanläggningar, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal med en leverantör för service av ställverks-utrustning inklusive beredskap för att säkerställa driften. Tjänsten avser Stockholmsregionen.