511886-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbeten för flerfamiljshus – Skjutskontoret 4 - TE nybyggnation av flerbostadshus
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkjutskontoret 4 - TE nybyggnation av flerbostadshus
BeskrivningNy annonsering av upphandling avseende nybyggnation av flerbostadshus med 260 lägenheter och tre lokaler längs Lundavägen i Malmö.
Föregående meddelande278584-2022
Intern identifierare22/29
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000