See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grus, makadam och sand inkl/exkl transport
Beskrivning: Lycksele kommun med dotterbolag upphandlar grus, makadam och sand inklusive/exklusive transport till respektive arbetsplats. Upphandlingen avser ett ramavtal för löpande arbeten och underhåll. Deltagande bolag Lycksele Avfall och Vatten AB är exkluderade avseende transportavdrag då detta upphandlats i separat förfarande. Avgränsning - kommunen förbehåller sig rätten att vid objektsupphandlingar / entreprenader upphandla dessa fraktioner/tjänster separat.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14212200 Stenmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avtalsområde 1 - Grus, makadam och sand tätort, transport från täkt och övriga förekommande transporter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98216:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsområde 2 - Grus Kristineberg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98216:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avtalsområde 3 - Grus Örträsk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98216:Lot:3