511998-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingsstöd till programmet Hållbar avloppsrening
Referensnummer: 21/01515
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulten ska arbeta som en del av den stödjande upphandlingsfunktionen i programmet Hållbar avloppsledning under ledning av upphandlingssamordnaren. Konsulten ska inom ramen för uppdraget arbeta operativt med upphandlings- och kontraktsfrågor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79994000 Kontraktsadministration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen