See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förskola Fränsta
Beskrivning: Upphandlingen avser nybyggnad av förskolebyggnad i Fränsta tätort. Total bruttoarea ca 2 200 m2 fördelat i två plan. Trästomme med träfasad på betongplatta på mark. 8 avd inom förskolan samt produktionskök, personalutrymmen och teknikutrymme. Behandlad tomtarea ca 11000 m2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97092:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader