512054-2020 - ResultatSverige-Märsta: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arlandastad Stadsdel 5 Nyanläggning gata och VA
Referensnummer: UH-2019-125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser entreprenadsarbete för planområdet av Generalentreprenad. Omfattning ca 1km gata, gång och cykelvägar, även dagvattendammar ska byggas. Ledningsarbeten såsom VA, el, fjärrvärme, fiber mm ingår också. Upphandlingsformen är utförandeentreprenad.
OBS; På grund av semester kommer Sigtuna kommun inte svara på frågor under vecka 28, 29, 30,31 och 32.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen