512122-2021 - ResultatSverige-Malmö: Övervakning och mätning av luftföroreningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rökgasmätning och emissionskontroll 2021
Referensnummer: 21/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90731400 Övervakning och mätning av luftföroreningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Rökgasmätning och emissionskontroll
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71355000 Mätningstjänster, 90731000 Tjänster med avseende på luftföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen