512146-2022 - ÄndringSverige-Arvidsjaur: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder, skyddskläder, tillbehör och skor
Referensnummer: UH-2021-92
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet ska, för successiva avrop under Ramavtalstiden, omfatta ett heltäckande sortiment av arbetskläder, skyddskläder, tillbehör och skor.
Arvidsjaurs kommun agerar inköpscentral där de kommunala bolagen Arvidsjaurs Energi AB, Arvidsjaurs flygplats AB och Arvidsjaurhem AB har rätt men inte skyldighet att teckna egna avropsavtal med antagen leverantör, enligt villkor angivna i detta ramavtal.
Vi garanterar inte någon given volym under avtalsperioden.