See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rekrytering av utländsk vårdpersonal
Beskrivning: Rekrytering, språk, relocation och arbetstillståndsansökningar avseende utländsk vårdpersonal
Föregående meddelande: 010084-2023
Intern identifierare: RS 2023-00939
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79624000 Förmedling av vårdpersonal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal (4)
Ytterligare klassificering (cpv): 79624000 Förmedling av vårdpersonal
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Arbetstillståndsansökningar
Beskrivning: Rekrytering av utländsk vårdpersonal
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Relocation
Huvudklassificering (cpv): 79624000 Förmedling av vårdpersonal
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Språkutbildning
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Helprocess