Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster kultur.
Referensnummer: 17187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att täcka de personalbehov som finns inom Umeå Kultur, vilket avser personal till bibliotek, biblioteksbusschaufför och receptionspersonal. Avrop sker vid sjukdom, kortare ledigheter, arbetsanhopning och liknande situationer med hjälp av inhyrd personal, maximalt 14 dagar per avrop.
Upphandlingen omfattar även Bjurholm och Vännäs kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Umeå kommun.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 92511000 Bibliotekstjänster, 79610000 Personalförmedling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bjurholms kommun.
Del nr: 2
Vännäs kommun.
Del nr: 3