Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel, färsk frukt, grönsaker, rotfrukter samt potatis - Götene, Skara och Vara
Referensnummer: 2022-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03220000 Grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av färsk frukt, grönsaker, rotfrukter samt potatis till kommunerna Götene, Skara och Vara.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03212100 Potatis, 03221000 Grönsaker, 03221110 Rotfrukter, 03222000 Frukt och nötter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen