512192-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Fläktar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Vitvaror - Köksfläktar 19-171
Referensnummer: 19-171
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39717100 Fläktar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av köksfläktar och tillhörande fläktskåp. Beställaren kan även begära installation av beställda produkter.
Upphandlingen är rikstäckande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39714000 Fläkt- eller cirkulationshuvar, 39717000 Fläktar och luftkonditioneringsapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen