See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inredningsarkitekt
Beskrivning: SKH upphandlar inredningsarkitekttjänster för gestaltning och projektering av inredningslösningar för de ca 20 000 kvm verksamhetsyta med unika sceniska rum exempelvis teatrar, studios och blackboxar som möter öppna gemensamma ytor, verkstäder och administrativa delar. Se AF-del för detaljer
Intern identifierare: SKH 2025/239 2.4.1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71200000 Arkitekttjänster, 71220000 Arkitektonisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Skyltning: Framtagande av invändigt skyltprogram som samordnas med gestaltningsprogram för inredning och byggnadens designmanual. I uppdraget ingår även att utifrån skyltprogrammet ta fram en skylthandling med produkt och mängdförtäckning samt littrerade planer som upphandlingsunderlag för invändiga skyltar.