Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Test Automation System (TAS)
Referensnummer: 20/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
The procurement includes a Test Automation System (TAS) for the rotating test cells.
The SEEL Laboratories will use a Test Automation System (TAS) for executing tests in the test cells. The TAS will collect data from the rig system and test objects, monitoring parameters and alarms to secure that all criteria are fulfilled for running the test. The TAS will also communicate with the facility control.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31682210 Instrumenterings- och styrsystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48151000 Datorstyrsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen