512291-2023 - ResultatSverige-Umeå: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: 23008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar köp av rekryteringstjänster till Umeå kommun samt övriga avropsberättigade parter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
A: Hel rekrytering, chef
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppskattade årsvolymer:
Umeå kommun 250 000:-
Kvarkenhamnar 45 000:-
Norrlandsoperan 70 000:-
Robertsfors kommun 60 000:-
Vakin 400 000:-
B: Hel rekrytering, övriga tjänster
Del nr: 2
C: Del av rekrytering
Del nr: 3
D: Executive search
Del nr: 4
E: Volymrekrytering
Del nr: 5