Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsmaskiner och tillhörande tjänster
Referensnummer: KS 2021-00375
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal print som tjänst. Ett avtal för hyra av multifunktionsskrivare med olika typkonfigurationer och förbrukningsmaterial undantaget papper inklusive relaterade produkter och tjänster såsom installation, flytt av skrivare, drift, licenser för smarta utskriftstjänster, service, support och underhåll, samt köp av mindre antal nätverksskrivare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30232130 Färgskrivare, 50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen