512330-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Gustavsberg: Personalutbildning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarskapsutveckling
Referensnummer: UH-2017-288
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80511000 Personalutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Värmdö kommun inbjuder härmed till att lämna anbud i upphandlingen avseende Ledarskapskonsulter.
Upphandlingen innehåller fyra (4) anbudsområden, Anbudsområde 1 - Ledarutvecklingsprogram, Anbudsområde 2 - Grupputveckling, Anbudsområde 3 - Medarbetarskap och Anbudsområde 4 – Chefshandledning & Chefscoachning. Anbud kan lämnas för ett (1) eller flera områden.
I Anbudsområde 1 kommer avtal att tecknas med en (1) utförare.
I anbudsområde 2 – 4 kommer avtal att tecknas med fem utförare per anbudsområde, under förutsättning att minst fem (5) anbud per anbudsområde godkänns. Utförarna i anbudsområde 2 – 4 kommer att rangordnas.
.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Ledarutvecklingsprogram
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning, 80590000 Handledning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grupputveckling
Del nr: 2