512331-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Kompressionsmaterial 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kompressionsmaterial 2024
Beskrivning: Region Västernorrland avser upphandla Stöd- kompressionsstrumpor för armar, ben och andra delar av kroppen (ISO 040606). Upphandlingen omfattar inte fler-lagerlindor och antitrombosstrumpor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101474:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar