Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mätinstrument
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38410000 Mätinstrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Miljö- och samhällsbyggnadsförvaltningen i Kristianstads kommun behöver successivt förnya sin mätutrustning. Upphandlingen gäller dels ett köp av mätinstrument som ska levereras under 2018 dels för löpande avrop av mätinstrument under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38410000 Mätinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen