512449-2017 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Städ.
Referensnummer: UH-2017-256
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ab Övikshem upphandlar ramavtal avseende städning av allmänna lokaler ex. trapphus, korridorer, tvättstugor mm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Städområde 1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städområde 2.
Del nr: 2
Städområde 3.
Del nr: 3