Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tidnings- och contentproduktion.
Referensnummer: 17/113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92312211 Skrivbyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten som ska upphandlas omfattar att producera denna tidningen Värden, inklusive redaktionellt innehåll, redaktörskap, projektledning, tryck och distribution. Tjänsten omfattar också idé, projektledning och produktion av vår årsredovisning.
Vidare kan Huge även komma att avropa vissa andra löpande grafiska produktioner, film samt material för digitala medier.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79822500 Grafisk formgivning, 92312213 Teknisk textproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen