512532-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Luftfilter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Luftfilter för ventilationsanläggningar i fastigheter förvaltade av Halmstads kommun, Fastigheteskontoret
Referensnummer: FN 2018/00098
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42514310 Luftfilter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett heltäckande sortiment av luftfilter till ventilationsanläggningar, förvaltade av Halmstads kommun, fastighetskontoret.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42500000 Kyl- och ventilationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen