2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskindiskmedel och kemtekniska produkter
Beskrivning: Jönköpings kommun avser att upphandla: Maskindiskmedel till maskiner med doseringsutrustning samt kemtekniska produkter till kommunens verksamheter.
Intern identifierare: 2025_22/164
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 39830000 Rengöringsmedel, 39831210 Maskindiskmedel, 39831250 Sköljmedel, 39831300 Golvrengöringsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000