512542-2017 - ResultatSverige-Falun: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsdrift Mora folkhögskola
Referensnummer: LD17/01944
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudet avser ett 3-årigt driftuppdrag med option till förlängning 2 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser fastighetsdrift för fastigheten Utmeland 47:2 i Mora kommun. Entreprenaden omfattar ca 9600 m2 BRA.