512556-2017 - ResultatSverige-Huddinge: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Myndighetsbesiktningskonsulter för hissar, portar, rulltrappor, elrevision etc.
Referensnummer: HF/2017:187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdrag enligt denna förfrågan omfattar besiktningstjänster inom.
— Hiss,
— Portar,
— Rulltrappor,
— Kylanläggningar,
— Pannanlägggningar,
— Skidliftar,
— Tryckkärl,
— Vatternvärmare,
— Elrevision.
OBS! Frågor besvaras ej under vecka 28 - 31.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen