See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-partner
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en strategisk samarbetspartner, en IT-partner som tillhandahåller licenser, produkter och tillbehör, tjänster, expertis och utveckling.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89176:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoption