Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift -och underhållsentreprenad
Referensnummer: RS 305-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighet inbjuder er härmed att inkomma med anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar drift och underhåll av utemiljön mm. vid Beställarens fastigheter i Umeå och Bjurholm. Beställaren har för avsikt att teckna avtal med en eller flera Leverantörer för det efterfrågade behovet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde NUS
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77314000 Markskötsel, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Drift och underhåll av utemiljön mm. vid Beställarens fastigheter i Umeå och Bjurholm.