512666-2024 - Resultat
Sverige – Teknisk provning, analys och konsulttjänster – Ramavtal för konsulttjänster avseende geoteknik
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för konsulttjänster avseende geoteknik
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för utförande av uppdrag som geoteknisk konsult. För att tillgodose behovet av aktuella tjänster avser beställaren att teckna ramavtal med de fem (5) anbudsgivare som har lämnat de ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden.
Föregående meddelande463920-2021
Intern identifierare21/104
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000