51271-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förändringsledning för chefer och stödfunktioner
Referensnummer: DNRGS170360
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattar program inom förändringsledning för chefer samt stödresurser.
Programmet har som fokus att öka kunskapen i att som chef leda och driva förändringar och som stödresurs att kunna accelerera förändringsprocessen och agera stöd till chefer i förändringsarbetet.
Programmet skall kunna anpassas och utvecklas efter grupp, chefsrollen och rollen som stödresurs både gällande innehåll och omfattning i samråd med köparen utefter dennes specifika behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen