51273-2026 - Resultat
Sverige – Städning och renhållning – Golvvård
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGolvvård
BeskrivningUpphandlingen omfattar tjänster för periodisk golvvård som komplement till den befintliga städverksamheten inom kommunens verksamhetsområden. Utvärderingen och uppföljningen av arbetsmiljökrav i denna upphandling sker i samarbete med Karolinska Institutet inom ramen för ett forskningsprojekt som syftar till att utveckla metoder för hur arbetsmiljökrav kan integreras och följas upp i offentlig upphandling.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114603:Lot:1