Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klottersanering
Referensnummer: KS2018-1719
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90690000 Klottersanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungälvs kommun i samarbete med Kungälvs Energi AB upphandlar här Klottersanering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90690000 Klottersanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen