51284-2025 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Rådgivning och besiktning berg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRådgivning och besiktning berg
BeskrivningDetta ramavtal avser att utföra besiktningar och ge rådgivning för bergarbeten på de delar som ligger under Stadsbyggnadsnämndens ansvar. Se förfrågningsunderlaget för detaljer
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102111:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71631000 Teknisk besiktning