512851-2021 - ÄndringSverige-Forshaga: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samverkansentreprenad för nybyggnation av hyresbostäder
Referensnummer: UH-2021-61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Forshagbostäder AB och Forshaga Energi AB vill med denna upphandling av samarbetspartner i formen totalentreprenad med inriktningen partnering i tidigt skede, då inga ritningar finns, skapa bästa möjliga förutsättning för att bygga ett boende med så bra funktioner som möjligt och som samtidigt är kostnadseffektiva.