51289-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete för simbassäng – Entreprenad för rostfria bassänger Nya Rosenlundsbadet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad för rostfria bassänger Nya Rosenlundsbadet
Beskrivning: Upphandling omfattande leverantör av rostfria bassänger, med tillhörande projektering.
Intern identifierare: 24/145
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212212 Anläggningsarbete för simbassäng
Ytterligare klassificering (cpv): 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45212220 Byggnation av idrottsanläggningar för flera idrottsgrenar, 45212221 Anläggningsarbete för anläggningar för idrottsplatser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000