Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av sakkunniga revisorer till Åmåls kommun
Referensnummer: UH-2023-23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisorerna i Åmåls kommun inbjuder er att lämna anbud på uppdraget som sakkunniga till kommunens revisorer för granskning av styrelse, nämnder och beredningar. Uppdraget avser räkenskapsåren 2024 t.o.m. 2026, med rätt för beställaren att på option förlänga avtalet ytterligare ett år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision, 79212200 Internrevision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens värde är ca 700 000 sek baserat på tidigare betalningshistorik.